Bidety

Bidet dla coraz większej części społeczeństwa staje się nieodzownym elementem wyposażenia łazienki. Nic dziwnego, gdyż ułatwia dbanie o podstawową higienę. Umożliwia również stosowanie domowych metod leczniczych, które łagodzą stany zapalne okolic intymnych. Jest to wygodnie rozwiązanie dla każdego. Warto tu zauważyć, że zwłaszcza dla dzieci i osób niepełnosprawnych.

Jakie wybrać? Bidety

  • Roca
  • Laufen
  • Grohe
  • Deante
  • Ravak
  • Koło
bidety

Najczęściej bidety produkowane są z różnego rodzaju ceramiki. Dodatkowo powierzchnia może być szkliwiona, co zwiększa odporność na uszkodzenia. Dobrze jest wybrać bidet z tej samej kolekcji co muszla klozetowa, aby tworzyły razem harmonijną całość.

Z aranżacyjnego punku widzenia wybór bidetów jest duży. Ze względu na sposób montażu można wyróżnić bidety stojące i podwieszane. Podwieszane wymagają użycia stelażu podtynkowego, ale dzięki instalacji ukrytej w ścianie prezentują się zgrabnie i nowocześnie. Te stojące świetnie nadają się w przypadku, gdy muszla klozetowa również jest stojąca, dzięki temu stworzą spójną kompozycję.

W przypadku małej powierzchni łazienki, zamiast klasycznej wersji bidetu, świetnie nadaje się deska bidetowa montowaną w misce ustępowej. Jest to bardzo komfortowe, ale drogie rozwiązanie. Alternatywą może być rączka bidetowa, czyli bateria ze słuchawką, montowana w pobliżu toalety. Umożliwia zabieg higieniczny w misie sedesowej.

Warto wybrać opcję, która doskonale wkomponuje się w aranżacje łazienki i zaspokoi ogół higienicznych potrzeb.

Projektowanie łazienek w Stargardzie

Accessibility Toolbar