Muszle

Muszla klozetowa jest nieodłącznym elementem każdej łazienki. Ważne, aby zostawić odpowiednią ilość przestrzeni w jej okolicy. Swobodny dostęp, umożliwi załatwienie potrzeb fizjologicznych w komfortowych warunkach.

Zanim zamontujemy miskę ustępową należy określić podejście, czyli sposób w jaki skierowany jest odpływ ścieków. Nie wszystkie modele muszli można zamontować w obydwu przypadkach. Wyróżniamy: model poznański z podejściem poziomym i warszawski z podejściem pionowym.

Muszle do łazienki. WC misy i spłuczki

Producenci z którymi współpracujemy:

  • Roca
  • Laufen
  • Grohe
  • Deante
  • Ravak
  • Koło

Biedety różne modele

Ze względu na sposób montażu wyróżnia się muszlę wiszącą i stojącą. W przypadku muszli klozetowej wiszącej łatwiej jest utrzymać porządek pod spodem. Podwieszone muszle to doskonały wybór dla małych łazienek, gdyż optycznie powiększają pomieszczenie. Montaż takiej misy jest jednak trudniejszy, gdyż stelaż, na którym się utrzymuje jest wmontowany w ścianę.

Spłuczki podtynkowe. Spłuczki nadtynkowe

Spłuczki również mogą być wmontowane w ścianę. Widoczny jest jedynie przycisk spłukujący. Jest to estetycznie wyglądające rozwiązanie. Taki rodzaj spłuczki nazywany jest podtynkowym. Spłuczki nadtynkowe pozostają na widoku. Wyróżniamy tutaj: górnopłuki, dolnopłuki i kompakty WC.

WC Kompakt

Najbardziej popularną opcją jest ta ostatnia, czyli porcelanowy zbiornik połączony z miską. To rozwiązanie dla osób przywiązanych do tradycyjnego wyglądu muszli klozetowych. Łatwiej też naprawić spłuczkę, gdy zacznie szwankować.

Materiałem najczęściej wykorzystywanym do produkcji spłuczki jest ceramika. Może być pokryta szkliwem, w celu zwiększenia odporności przeciw uszkodzeniom i zarysowaniom. Najczęściej produkowane są różne odcienie bieli, ale bywają też barwione inaczej. Ważne, aby kolor dokładnie dopasować do reszty urządzeń sanitarnych. Najlepiej kupować u tego samego producenta, gdyż seria zapewni nam spójność i stworzy harmonijne wnętrze łazienki.

Projektowanie łazienek w Stargardzie

Accessibility Toolbar