Lustra łazienkowe

Lustra łazienkowe. Są to pozornie nieistotny element wyposażenia łazienki. W praktyce są w stanie odmienić jej wnętrze nie do poznania. Istotną cechą lustra jest również funkcjonalność. Ważne, aby umiejscowienie lustra umożliwiało nam swobodne korzystanie z niego. W czasie codziennych zabiegów higienicznych ma być pomocne. Lustrem możemy „czarować” w naszej łazience.

lustra do łazienki

Dobrze dobrane lustro może optycznie powiększyć łazienkę. Dzięki temu możemy sprawić że jej wnętrze nabierze charakteru.

Funkcjonalne lustra łazienkowe

Wybierając lustro z pewnością zwrócimy uwagę na jego wielkość. Zależy to głównie od wielkości naszej łazienki, oraz ograniczeń wynikających z budowy pomieszczenia. Najpopularniejsze są lustra nad umywalką. Przyjmuje się, że powinny być one kilka centymetrów mniejsze, niż wielkość umywalki. Jednak można odejść od klasycznych wytycznych i zamontować lustro dowolnej wielkości.

Duże, małe z prostym montażem. Lustra do łazienki

W dużej mierze od wielkości lustra zależy sposób jego montażu. Wyróżniamy mocowanie lustra na: haczyk, taśmę, klej, uchwyty. Cięższe lustra bezpieczniej zamontować na haczyk, lub specjalnych uchwytach. Łatwiej potem takie lustro wymienić na inne. Jeżeli chcemy zaoszczędzić czas i mamy do zamontowania lżejsze lustro z powodzeniem możemy użyć kleju lub taśmy dwustronnej.

Lustra do łazienki z oświetleniem i lead -ami

Lustro z LED

Warto też pomyśleć o odpowiednim oświetleniu. Warto wybrać takie, które będzie stylistycznie pasować do lustra. Ważne jest aby światło ustawione było w optymalny sposób i umożliwiło bezproblemowe korzystanie z niego o każdej porze.

lustro do łazienki lustra z led
Lustra z LED

Nowoczesny desing w łazience

Jeżeli mamy ochotę, możemy wybrać model, który będzie wyróżniał się na tle łazienki. Bogaty asortyment kształtów i obramowań sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Możemy wybrać również mniej rzucający się w oczy model, który będzie tworzył spójną całość z innymi elementami wystroju.

Ciekawym rozwiązaniem, szczególnie dla małych przestrzeni są lustra wbudowane w szafkę. Dzięki temu mamy dodatkową przestrzeń, którą możemy wykorzystać. Lustra od wieków wzbudzały zainteresowanie i zachwyt:)

 Wybór luster jest ogromny, wszystko zależy od potrzeb i efektu, który marzy nam się uzyskać finalnie w naszej łazience.   

Sprawdź! > Projektowanie łazienek w Stargardzie

Accessibility Toolbar